[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том II. Розділ VIII.]

Попередня     ТОМ II     Наступна





ТОМ II

Розділ VIII. Степи.





Останки руської кольонїзації в степах; Тмуторокань, його людність; памятки руського житя; руські князї; руська полїтика в Криму; ізгої в Тмутороканю; Тмуторокань в XII віцї; кінець залежности його від Руси. Русь у Криму, на Подоню і на каспійськім побережу. Русь на Чорноморю: Олешє, иньші городи, Русь на Подунавю; Берладь і Берладники; подунайські князївства і задунайські городи; залежність Подунавя від Галичини. Бродники, їх роля в війнї 1223 р.


Турецька кольонїзація степів — Печенїги, Торки, міґрація Печенїгів, упадок і міґрація Торків; Половцї, їх устрій і побут, їх напади в XI в., руські походи на поч. XII в. і ослабленнє Половцїв; половецька кольонїзація на Руси; повстаннє Печенїгів і Торгів на Половцїв; Половцї відживають — їх напади при кінцї XII в.; культурні впливи Руси на Половцїв; Половцї в XIII в. Монґоли-Татари; Темуджін; перший похід на Чорноморє; смерть Темуджіна і подїл його держави; похід Бату; походи на українсько-руські землї, похід на Угорщину; орда Бату осаджуєть ся на Чорноморю, її устрій і культура. Міґрація Половцїв. Половцї в Угорщинї й на Руси.


Турецькі кольонїсти на Руси — Чорні Клобуки, їх побут і культура, питаннє про їх дальшу долю.











Попередня     ТОМ II     Наступна

[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том II. Розділ VIII.]


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )



Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.