[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том VIII. Розділ IX.]

Попередня     ТОМ VIII     Наступна





ТОМ VIII

Розділ IX. Повстаннє Хмельницького.





Трівожні поголоски і знаки: побоювання Конєцпольского, вісти про зносини козаків з Кримом, смерть Конєцпольского й ”іскра“ в козацькім війську, зносини Володислава з козаками, його привилей козакам і бунтівничі поради, пасивність козацької старшини, королївські пляни, козаки не сповняють королївського поручення, подоріж на Україну Осолїньского, переговори в релїґійній справі.


Афера Хмельницького: походженнє Хмельницького, соціяльне становище його родини, його вихованнє, цецорський похід і неволя, дїяльність у війську, житє приватне, лєґенди про нього, Богданів роман.


Конфлїкт з старостинською адмінїстрацією, обвинуваченнє в бунтї, арештованнє, індівідуальність Хмельницького, характеристики, утеча на Низ.


Повстаннє Хмельницького: лєґенди про його початки, сучасні, найбільш певні відомости, перші вісти про бунт, Хмельницький опановує Сїч, реляція Потоцкого, оповідання зібрані Кунаковим.


Представленнє Хмельницького, його пляни, мотиви аґітації, лєґітімна лєґенда.











Попередня     ТОМ VIII     Наступна

[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том VIII. Розділ IX.]


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )



Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.