[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 10: Живопис, графіка 1857-1861.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
6. Портрет Тихона Зиновійовича Єпіфанова. Тонований папір, італійський та білий олівець (28,7 × 21,1). [2.IX 1857].

Справа внизу олівцем напис: Т. Шевченко 57.

Даний портрет є одним з чотирьох портретів, які були виконані Шевченком на пароплаві під час подорожі з Астрахані до Нижнього Новгорода 1857 р. і зберігалися у О. О. Сапожникова (див. примітку до № 3).

В щоденнику Т. Г. Шевченка від 2 вересня 1857 р. є запис: «А. А. 1 сошел на берег и в скором времени возвратился на пароход с своим главным управляющим Тихоном Зиновьевичем Эпифановым. Белый с черными бровями, свежий, удивительно красивый старик, с прекрасными манерами, и тени не напоминающими русского купца. Он мне живо напомнил своей изящной наружностию моего дядю Шевченка — Грыня» (див. т. V, стор. 84).


1 Сапожников. /9/Цей запис, а також спільність прийомів виконання даного портрета з портретами К. Н. Козаченко (див. № 3), М. П. Комаровського (№ 11) і Є. О. Панченка (№ 12) є підставою для визначення портретованої особи та часу виконання портрета.

Як портрет Єпіфанова вперше опубліковано М. І. Мацапурою («Неопубліковані малюнки Т. Г. Шевченка», газ. «Радянське мистецтво» від 17.III 1949 p., № 11.

Попередні місця збереження: власність родини О. О. Сапожникова, Г. Я. Куузіка, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 816.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.