[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 10: Живопис, графіка 1857-1861.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
13. Благовіщенський собор у Нижньому Новгороді. Тонований папір, сепія, білило (17 × 31). [Нижній Новгород]. [26.IX 1857].

Малюнок наклеєний Шевченком на аркуш більш твердого паперу.

Зліва внизу олівцем рукою Шевченка напис: N. N. Соборъ благовЂщенія.

На звороті аркуша, на якому наклеєно малюнок, внизу чорнилом рукою Шевченка напис: N. N. Благовещенській соборъ, Основанъ въ 1378 году В. К. Дмитріемъ Константиновичемъ.

Датовано на підставі запису Шевченка в щоденнику від 26 вересня 1857 p.: «Старинные нижегородские церкви меня просто очаровали. Они так милы, так гармонически пестры, и отвратительная погода не дает мне рисовать их. Я, однако ж, сегодня перехитрил упрямую погоду. Рано поутру пошел в трактир, спросил себе чаю и нарисовал из окна Благовещенский собор. Древнейшая в Нижнем церковь» (див. т. V, стор. 105).

Попередні місця збереження: власність В. М. Лазаревського, ЧМТ — № 369, ЧІМ, ГКШ.

1929 р. експонувався на виставці творів Т. Шевченка в Чернігові (Каталог, стор. 20, № 72).


ДМШ, інв. № г — 600.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.