[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 10: Живопис, графіка 1857-1861.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
21. Портрет Андрія Кириловича Кадницького. Тонований папір, італійський та білий олівець (34,3 × 27). [Нижній Новгород]. [12.II] 1858.

Справа на портреті авторська дата та підпис: 1858 || Т. Шевченко.

Портрет А. К. Кадницького — управителя губернаторської канцелярії в Н. Новгороді — виконаний замість задуманого групового портрета приятелів Шевченка (див. примітку до № 19). Датується на підставі запису у щоденнику від 12 лютого 1858 p.: «Сегодня нарисовал портрет Кадинского. Остается нарисовать Фрейлиха 2 и квиты» (див. т. V, стор. 149).

В літературі помилково датується листопадом 1857 (О. Кониський, Т. Шевченко в дорозі з заслання, «Зоря», 1896, № 9, стор. 175).


2 Шевченко помилково пише прізвище Кадницького і Фреліха (див. «Тарас Шевченко в Н. Новгороде», Сборник, 1939, стор. 173, 178). /16/


В праці О. П. Новицького («Тарас Шевченко як маляр», Львів — Москва, 1914, стор. 48, № 115, табл. 22) цей портрет був помилково репродукований як портрет нижегородського губернатора О. М. Муравйова, якому на той час було 66 років, що не відповідає віку портретованої особи. В неопублікованих матеріалах О. П. Новицький переатрибутував цей портрет як портрет А. К. Кадинського.

Попередні місця збереження: Нижегородська губернська архівна вчена комісія,

Горьковська обласна бібліотека, БМШ, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 795.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.