[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 10: Живопис, графіка 1857-1861.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення








24. Портрет Михайла Семеновича Щепкіна. Тонований папір, італійський та білий олівець (35,8 × 28,7). [Москва]. [16.III] 1858.

Справа внизу білим олівцем авторська дата та підпис: 1858 || Т. Шевченко.

У щоденнику від 16 березня 1858 р. Шевченко записав: «Нарисовал портрет, не совсем удачно, Михайла Семеновича. Причиной неудачи были сначала Максимович, а потом Маркович. Пренаивные посетители. Им и в голову не пришла поговорка, что не во-время гость — хуже татарина» (див. т. V, стор. 158).

В роботі М. Калаушина «Т. Г. Шевченко в портретах и иллюстрациях» (Л., 1940, стор. 150) помилково датується 1859 р.

Попередні місця збереження: власність родини М. С. Щепкіна, ДІМ, ІТШ, ГКШ, ЦМШ.

1898 р. експонувався на виставці в пам’ять В. Г. Бєлінського («Альбом выставки, устроенной обществом любителей российской словесности в память В. Г. Белинского», М., 1898, табл. 25), 1939 р. — на Республіканській ювілейній шевченківській виставці в Києві (Каталог, № 265), 1951 р. — на виставці образотворчого мистецтва Української РСР в Москві (Каталог, стор. 105).


ДМШ, інв. № г — 826.










Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )



Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.