[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 10: Живопис, графіка 1857-1861.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
23. Портрет дитини. Тонований папір, італійський та білий олівець (35,6 × 28,5). 1858.

Справа внизу білим олівцем авторська дата та підпис: 1858 || Т. Шевченко.

За манерою виконання, технікою та якістю і розміром паперу портрет подібний до портретів, створених у Нижньому Новгороді і Петербурзі, — див. портрет подружжя Якобі (№ 16), портрет К. А. Шрейдерса (№ 19), портрет А. К. Кадницького (№ 21), портрет М. С. Щепкіна (№ 24), портрет М. С. Кржисевич (№ 26), портрет Айри Олдріджа (№ 33).

В літературі зустрічається під назвами: «Портрет хлопчика» («Виставка артистичних творів Т. Шевченка», Київ, 1911, стор. 14), «Невідомий хлопчик» (О. Новицький, Тарас Шевченко як маляр, Львів — Москва, 1914, стор. 49). /17/

Попередні місця збереження: власність О. Ф. Новицького, М. Т. Новицької, КММ, ВІМШ.

1911 р. експонувався на виставці художніх творів Т. Шевченка в Києві (Каталог, № 64).


ДМШ, інв. № г — 726.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.