[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 10: Живопис, графіка 1857-1861.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
30. Сама собі в своїй господі. Папір, сепія (26,5 × 35,8). [Пб.]. [Н. p. 21.V] 1858.

Справа внизу дата і підпис автора: 1858 || Т. Шевченко. На звороті зліва внизу чорнилом напис: Михайли Матвиивичу Лазаревскому Большая Морская Домъ Графа Уварова, що є адресою квартири М. Лазаревського, у якого проживав Шевченко, повернувшись із заслання.

Наявність адреси Лазаревського на звороті малюнка дає підставу вважати, що він виконаний після того, як Шевченко залишив квартиру Лазаревського, тобто не раніше 21.V 1858 р. Це і є підставою для уточнення дати.

Назва встановлена на підставі авторського підпису під однойменним офортом (див. № 47 і примітку до нього).

Ескіз до малюнка див. № 101.

В літературі відомий під назвами: «Сама собі господиня в хаті» (В. Г., Картины, рисунки и офорты Шевченка, «Киевская старина», К., 1888, кн. VI, /21/ стор. 83), «Блудниця» («Каталог малярської творчості Т. Г. Шевченка, експонованої в Галереї», X., 1934, стор. 34), «Спящая женщина» (И. Айзеншток, Судьба литературного наследства Т. Г. Шевченко, «Литературное наследство», М., 1935, № 19 — 20, стор. 461).

За списком Честахівського № 105.

Попередні місця збереження: власність Г. М. Честахівського, Державний музей образотворчих мистецтв ім. О. С. Пушкіна в Москві.


ДМШ, інв. № г — 222.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.