[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 10: Живопис, графіка 1857-1861.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
43. Портрет Михайла Олександровича Максимовича. Тонований папір, італійський олівець, крейда (34 × 26,9). [Прохорівка]. 19.VI 1859.

Справа внизу олівцем дата і підпис автора: 1859 || Т. Шевченко || 19 іюня.

М. О. Максимович — ректор Київського університету, професор ботаніки Московського і Київського університетів. З ним познайомився Шевченко ще до заслання. 1859 р. під час перебування на Україні Шевченко був у Максимовичів в с. Прохорівці (див. А. Козачковский, Воспоминания о Т. Г. Шевченко, газ. «Киевский Телеграф» від 26.II 1875, № 25), де намалював два портрети: М. О. Максимовича та його дружини М. В. Максимович (див. № 44).

Попередні місця збереження: власність родини Максимовичів, ВІМШ, ГКШ, ЦМШ.

1939 р. експонувався на Республіканській ювілейній шевченківській виставці в Києві (Каталог, № 279).


ДМШ, інв. № г — 859.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.