[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 10: Живопис, графіка 1857-1861.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення








125. На Україні. Папір, олівець (16,9 × 24). [Літо 1845].

Зліва внизу чорнилом рукою Честахівського напис: въ Україні. Справа вгорі чорнилом позначено: № 11636, трохи вище олівцем позначено: 2.

Спільність в манері зображення дерев та хати з рисунком 1845 р. «Подвір’я на селі», що має авторський підпис і дату (див. т. VII, кн. 2, № 304), а також до певної міри й наявність на рисунку серійного номера № 116 — 36, написаного рукою М. Лазаревського, близького до серійних номерів на рисунках того ж року «Урочище Стінка» та «Урочище Білик» (див. т. VII, кн. 2, № 309, 310), і наявність на цьому рисунку та на рисунку «Урочище Білик» порядкових номерів, зроблених тією ж рукою, дозволяють поставити рисунок «На Україні» в число творів Шевченка, виконаних ним влітку 1845 р.

20 жовтня 1933 р. рисунок передано як роботу Шевченка з ЧІМ до ГКШ під назвою «Селянське подвір’я».

Попередні місця збереження: ЧМТ — № 182, ЧІМ, ГКШ.


ДМШ, інв. № 2 — 423. /63/










Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )



Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.