[Тарас Шевченко. Зібрання творів: У 6 т. — К., 2003. — Т. 2: Поезія 1847-1861. — С. 334; 730-731.]

Попередня     Головна     Наступна

1860Дівча любе, чорнобриве

Несло з льоху пиво.

А я глянув, подивився —

Та аж похилився...

Кому воно пиво носить?

Чому босе ходить?..

Боже сильний! Твоя сила

Та тобі ж і шкодить.«ДІВЧА ЛЮБЕ, ЧОРНОБРИВЕ...»


Джерело тексту:

список В. М. Білозерського в «Більшій книжці» (ІЛ, ф. 1, № 67, с. 289).

Подається за «Більшою книжкою». /731/

Список не датований.

Датується за одночасно переписаним до «Більшої книжки» віршем «Ой діброво — темний гаю!..»: 15 січня 1860 р., С.-Петербург.

Автограф, з якого вірш переписано В. М. Білозерським до «Більшої книжки», не відомий. Твір позначено цифрою «І», після нього під порядковим номером «II» рукою В. М. Білозерського переписано вірш «Ой діброво — темний гаю!..» з датою «15 стичня 1860. СПб.», яка, очевидно, стосується обох цих творів.

Вперше надруковано за «Більшою книжкою» у виданні: Кобзарь Тараса Шевченка / Коштом Д. Е. Кожанчикова. — СПб., 1867. — С. 640.


Попередня     Головна     Наступна


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.