[Тарас Шевченко. Зібрання творів: У 6 т. — К., 2003. — Т. 3: Драматичні твори. Повісті. — С. 572-573.]

Попередня     Головна     Наступна

Коментарі


ИЗ НИЧЕГО ПОЧТИ БАРИН


Джерело тексту:

автограф (ІЛ, ф. 1, № 109, арк. 2 звор.).

Подається за автографом.

Автограф не датований.

Датується за місцем автографа в альбомі 1846 — 1850 рр., відібраного в Шевченка під час арешту 23 квітня 1850 р., орієнтовно: друга половина 1847 — квітень 1850 р.

Автограф писаний чорнилом, чітким дрібним почерком на звороті другого аркуша альбому 1846 — 1850 рр. праворуч. Ліворуч у рамочці — ескіз «Діана та Ендіміон», а між ескізом і планом повісті (повернувши) — фольклорний запис


Ввійдеш в хату, самі діти в хаті.

Тату, тату, а де наша мати?

Ударився о поли руками:

Діти ж мої, пропав же я з вами.


Альбом 1846 — 1850 рр. уперше відібрано в Шевченка ще при арешті 5 квітня 1847 р., але після закінчення слідства III відділ повернув йому альбом. Шевченко мав при собі альбом в Аральській експедиції, в ньому багато малюнків та ескізів цього періоду. /573/

Вперше надруковано у статті Я. П. Забіли «Автографи і нові твори Т. Г. Шевченка, знайдені в архіві департаменту поліції» (Україна. — 1907. — Кн. 7/8. — С. 17 — 18) з багатьма неточностями.

Вперше введено до зібрання творів у виданні: Шевченко Т. Повне зібрання творів: У 10 т. — К., 1949. — Т. 4. — С. 323.

Палермо — місто на півдні Італії, розташоване на південному узбережжі острова Сицилія, зимовий курорт, центр туризму.

Камер-юнфер (камер-юнкер, нім. Kammerjunker) — нижче придворне звання (чин) у деяких монархічних державах, у тому числі в Російській імперії.


Попередня     Головна     Наступна


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.