[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 1.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
4. Смерть Лукреції. Папір, туш, перо (34,3 × 50,3). [Пб.]. 1835.

Зліва внизу тушшю дата і підпис автора: 1835 || Т. Шевченко.

Рисунок виконано на одну з поширених на той час в Академії художеств тем «історичного живопису». До цієї ж тематичної групи належать роботи Шевченка «Александр Македонський виявляє довір’я своєму лікареві Філіппу» (№ 5), «Смерть Віргінії» (№ 7), «Смерть Сократа» (№ 9).

Лукреція — легендарна героїня стародавнього Риму. Збезчещена Секстом Тарквінієм, сином царя Тарквінія Гордого, Лукреція заподіяла собі смерть. На рисунку зображено смерть Лукреції; біля неї її чоловік, батько, їх друзі і серед них Люцій Брут, який, вийнявши ніж з грудей Лукреції, поклявся помститись.

1934 р. в Галереї картин Т. Г. Шевченка в Харкові цей рисунок був експонований під помилковою назвою «Смерть Віргінії» (Каталог, стор. 14, № 3).

Попередні місця збереження: збірка О. Ф. Онєгіна, ПД, ІТШ, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 820.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.