[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 1.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
14. Портрет Миколи Олександровича Луніна. Брістольський картон, акварель (24,6 × 19,5). [Пб.]. 1838. /10/

Справа внизу аквареллю дата і підпис автора: 1838 || Шевченко.

М. О. Лунін (1789 — 1848) — шталмейстер, двоюрідний брат декабриста М. С. Луніна.

Портрет публікувався лише під прізвищем портретованого. Службове становище Луніна було визначено на підставі форми, а його ім’я по батькові встановлено за «Адрес-Календарем» 1838 р. та «Списком кавалеров российских императорских и царских орденов всех найменований за 1843 г.» (ч. IV, СПб., 1844, стор. 40).

Про родинні зв’язки портретованого з декабристом М. С. Луніним див. М. С. Лунин, Сочинения и письма, «Труды Пушкинского Дома при Российской Академии наук», Пг., 1923, іменний покажчик.

Попередні місця збереження: збірка К. Є. Маковського, РМ, ІТШ, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 295.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.