[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 1.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
15. Козацький банкет. Папір, олівець (23,3 × 34). [Пб.]. 25 грудня 1838.

Справа внизу олівцем дата і підпис автора: 1838 || Декабря 25. || Шевченко. Назву дано за Б. Залєським Kozackie gody (див. Józef Bohdan Zaleskі, Pisma, т. IV, Lwów, 1877, стор. 104 та прим, до № 8 в цьому ж томі).

В літературі відомий під назвою «Прийом Богданом Хмельницьким польського посольства на чолі з Адамом Киселем в лютому 1649 року в Переяславі» (С. Раєвський, Невідомі історичні малюнки Т. Г. Шевченка, «Образотворче мистецтво», К., 1940, № 3, стор. 14 — 16).

Попередні місця збереження: власність К. Свідзінського, Богдана Залєського, Д. Залєського, збірка Оссолінських у Львові, Львівський філіал Бібліотеки АН УРСР, ЦМШ.

1939 р. експонувався на Республіканській ювілейній шевченківській виставці в Києві (Каталог, № 118) під назвою «Козацьке весілля».

На звороті начерки, див. № 236.


ДМШ, інв. № г — 903.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.