[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 1.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
19. Сон бабусі і внучки. Папір, акварель (21,9 × 27,6). [Пб.]. [1839 — 1840].

Копія з акварелі К. П. Брюллова.

Під малюнком на паспарту напис олівцем: Шевченко Сонъ бабушки и внучки. № 28. Нижче друкованим шрифтом: Carolus Bruloff, Copia.

Мотиви для датування див. в коментарях до малюнка «Перерване побачення» (№ 18). В літературі помилково датується 1840 — 1843 pp. (М. Г. Бурачек, Великий народний художник, Х., 1939, стор. 16).

Попередні місця збереження: збірка К. Т. Солдатьонкова, Державний музей образотворчих мистецтв ім. О. С. Пушкіна в Москві. ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 800.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.