[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 1.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення








24. Хлопчик з собакою в лісі. Папір, сепія (23,1 × 18,3). [Пб.]. [1840].

Внизу чорнилом напис: Неааконч. акварель худож. Шевченко. На звороті чорнилом напис рукою Шевченка: На память Козлову отъ Шевченка.

Малюнок за темою близький до незнайденої олійної картини Т. Г. Шевченка «Хлопчик-жебрак, що дає хліб собаці», за яку він у вересні 1840 р. був нагороджений срібною медаллю другого ступеня (див. прим. до № 387).

Датовано часом виконання ескіза до цього малюнка (див. рис. олівцем № 342).

Ескіз даного малюнка знаходиться на аркуші з ескізом картини Штернберга «Український шинок». Начерки на полях аркуша, а також малюнки та начерки на східні теми, разом з якими цей аркуш потрапив до Шевченка, свідчать, що ескіз малюнка виконаний не раніше січня 1840 p., коли Штернберг повернувся з Оренбурга.

В літературі зустрічається під назвою «Спящий мальчик» (И. Айзеншток, Судьба литературного наследства Т. Г. Шевченко, «Литературное наследство», М., /14/ 1935, № 19 — 20, стор. 483). В каталозі Республіканської ювілейної шевченківської виставки наведено невірно прочитаний напис на звороті: «На память Подколз... [Подколзину?] от Шевченка» (стор. 24).

Попередні місця збереження: ДТГ, ЦМШ.

1939 р. експонувався на Республіканській ювілейній шевченківській виставці у Києві (Каталог, № 114).


ДМШ, інв. № г — 889.










Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )



Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.