[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 1.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
27. Натурщики. Тонований папір, вугіль, крейда (76 × 57). [Пб.]. [VI 1840 — І 1841].

Зліва внизу олівцем підпис автора: Шевченко, з правого боку червоним олівцем номер: 5.

Номер 5 — це оцінка роботи. Оцінки класних робіт позначалися номерами — від першого (за найкращу роботу) до останнього, за кількістю учнів.

За даними ЦДІАЛ, Т. Г. Шевченко одержав 5-і номери за рисунки з натури на академічних іспитах в червні 1840, в грудні 1840 та в січні 1841 р. (ф. 789, оп. 19, від. IV, спр. 46, арк 41; зв. арк. 53, арк. 56). Оскільки немає відомостей, якою з трьох робіт є даний рисунок Шевченка, час виконання його визначається в межах крайніх дат згаданих іспитів.

Один з натурщиків зображений на рисунках № 90, 239, 242.

Попередні місця збереження: Петербурзька Академія художеств, Всеросійська Академія художеств.


ДМШ, інв. № г-223.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.