[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 1.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення








31. Католицький чернець. Ілюстрація до твору М. І. Надєждіна «Сила воли. Воспоминания путешественника». Гравюра на сталі. [Пб.]. [Н. п. 30.IV 1841].

Місцезнаходження оригінального рисунка, з якого було виконано гравюру, не встановлено. Ескіз та начерки до цієї ілюстрації — див. № 260, 261.

Ілюстрацію до стор. 421 — 423 тексту «Сила воли» опубліковано в збірнику «Сто русских литераторов», т. II, изд. А. Смирдина, СПб., 1841, між стор. 398 — 399. Про приналежність роботи Шевченкові зазначено в переліку ілюстрацій цього ж видання (стор. III).

К. Широцький називає цю ілюстрацію «Капуцинський монах» («Т. Шевченко як ілюстратор», «Шевченківський збірник», т. I, Пб., 1914, стор. 94).

Датується часом видачі цензурою дозволу на друкування збірника «Сто русских литераторов».

Гравюра на сталі з оригінального рисунка Шевченка для цього видання виконана в Англії; розмір її — 11,8 × 8,8 (23,2 × 15,4).

Репродукується за гравюрою.










Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )



Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.