[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 1.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
84. Портрет Миколи Григоровича Рєпніна. Полотно, олія (63,6 × 50,5). [Яготин]. [Н. р. X 1843].

Копія з портрета роботи швейцарського художника Йозефа Горнунга (1792 — 1870), оригінал якого зберігається в фондах ДМШ.

М. Г. Рєпнін — старший брат декабриста С. Г. Волконського, поміщик містечка Яготина, де Шевченко перебував неодноразово під час подорожі на Україну.

М. Яготин — Пирятинського пов., Полтавської губ. (нині районний центр Полтавської обл.).

Дата встановлена відповідно до даних в листі В. М. Рєпніної до Шарля Ейнара від 27 січня 1844 p., де вона писала: «...я уехала с родителями в Седнево. В наше отсутствие Шевченко снова побывал в Яготине, у моего брата и моей невестки, чтобы посмотреть портрет папа, писанный Горнунгом, так как ему заказали две копии этого портрета. Уезжая, он обещал еще раз приехать на две недели. Затем мы вернулись и однажды вечером в октябре входит мой брат вместе с господином, которого он тут же представляет моим родителям: это был он [Шевченко]» («Русские пропилен», т. II, М., 1916, стор. 205).

Попередні місця збереження: власність О. В. Капніста, Лебединський краєзнавчий музей, ГКШ.

1939 р. експонувався на Республіканській ювілейній шевченківській виставці в Києві (Каталог, № 143) 1.

Другий примірник копії роботи Шевченка зберігається у фондах Державного

Ермітажу в Ленінграді.


ДМШ, інв. № ж — 102.1 В каталозі Попередніх власників цієї копії визначено помилково. /34/
Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.