[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 1.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
86. Портрет Віктора Олексійовича Закревського. Папір, олівець (34,5 × 23,3). [Березова Рудка]. XII 1843.

Справа внизу олівцем дата і підпис автора: 1843. Декабря въ ночи || Т. Шевч[енко].

В. О. Закревський (1807 — 1858) — один із власників с. Березова Рудка, Пирятинського пов., Полтавської губ. (нині Пирятинського р-ну, Полтавської обл.).

В каталозі малярської творчості Т. Г. Шевченка, експонованої в галереї, та в інших авторів зустрічається під назвою «Карикатура на поміщика В. О. Закревського» (див. Каталог, X., 1934, стор. 25).

В Березовій Рудці Шевченко намалював також портрет П. О. Закревського — брата В. О. Закревського (див. № 88) та дружини першого (див. № 87).

Попередні місця збереження: власність С. П. Яремича, ВІМШ, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 763.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.