[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 1.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення








132. Портрет Горленко. Полотно, олія (44,8 × 37). [1846 — 1847].

За свідченням колишнього власника портрета Г. П. Шлейфера — це. портрет Горленко.

Відсутність авторського підпису та сліди реставрації, зробленої в манері, трохи відмінній від почерку Шевченка, стали для окремих дослідників приводом до заперечення приналежності цього портрета пензлю Шевченка.

Попередні місця збереження: збірка Г. П. Шлейфера в Києві, ВІМШ, Харківський державний музей образотворчого мистецтва, ГКШ.

1911 р. експонувався на виставці художніх творів Т. Шевченка в Києві (Каталог, № 41); 1954 р. — на виставці образотворчого мистецтва Української РСР, присвяченій 300-річчю возз’єднання України з Росією (Каталог, стор. 17).


КДМУМ, В/Х — 258. /52/










Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )



Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.