[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 1.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
142. Портрет Олени Антонівни Афендик. Папір, акварель (26,5 × 18,8). [Марківці]. [18.II — IV] 1846.

О. А. Афендик — мати Т. П. Катеринич (див. прим. до № 138 — 142 та 141).

Зліва внизу дата та підпис автора: 1846. Т. Шевченко.

Оригінал акварелі Т. Шевченка не знайдено. Описано за літературними джерелами. Репродукується за альбомом «Малюнки Т. Г. Шевченка», вип. II, Пб., 1914, табл. XXVII.

Мотиви уточнення дати в межах року див. у прим. до № 138 — 142.

В описі виставки художніх творів Шевченка («Искусство и печатное дело», К., 1911, № 3, стор. 139, № 11) та в книзі О. П. Новицького «Тарас Шевченко як маляр» (Львів — Москва, 1914, стор. 44) портрет помилково названо портретом Ганни Антонівни Афендик. У поясненні до репродукції портрета в альбомі «Малюнки Т. Шевченка», табл. XXVII, його помилково названо портретом Бларамберг.

Попередні місця збереження: власність М. П. Ненецької.

1911 р. експонувався на виставці художніх творів Т. Шевченка в Києві (в каталозі помилково позначений під прізвищем Г. Катеринич — № 44).


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.