[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 1.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
144. Церква всіх святих у Києво-Печерській лаврі. Папір, сепія (27,3 × 36,9). Київ. [IV — IX 1846].

Зліва внизу олівцем підпис: Михаилъ Сажинъ.

За композицією твору, освітленням і особливо за прийомом зображення дерев Я. П. Затенацьким атрибутована як робота Шевченка (див. газ. «Література і мистецтво» від 29 березня 1945 p., № 11 (103).

Очевидно, це один з тих малюнків, які Шевченко виконав після повернення з Седнева за своїм задумом «снять все замечательные виды Києва, внутренности храмов и интересные окрестности» (див. прим. до № 143) і в якому Сажин намалював «некоторые части». В цьому малюнку Сажину безсумнівно належить зображення жінки та монаха.

Попередні місця збереження: музей П. І. Щукіна, Історичний музей (Москва), КІМШ.


КДМУМ, інв. № 16.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.