[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
156. Арк. 2. «Панна Сотниківна». Ескіз та інші начерки. Олівець. [Пб.]. [1841 — 1842].

Справа вгорі позначено: 2. Справа внизу: 2.

Вертикально на всю сторінку — ескіз на тему оповідання Г. Ф. Квітки-Основ’яненка «Панна Сотниківна» (більш завершений ескіз до цієї ж роботи — див. № 257).

Зліва від цього ескіза — етюд лівої руки «Сотниківни», над ескізом — етюд лівої руки козака з пістолем (до рисунка «Арешт Пугачова» з «Истории Суворова» М. О. Полевого — див. ескіз № 157 та гравюру № 43). /3/

По горизонталі ще десять різних начерків. Зліва внизу під начерком чоловічої голови напис олівцем: «Кумъ Кулинскій». Датується часом роботи Т. Г. Шевченка над картиною «Панна Сотниківна» та часом створення ілюстрацій до «Истории Суворова» М. О. Полевого.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.