[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
155. Зворот арк. 1. «Слепая», «История Суворова», «Катерина» та інші ескізи і начерки. Олівець, туш, перо. [Пб.]. [1842].

Зліва внизу позначено: 1.

На аркуші три ескізи та чотири начерки. Зліва вгорі — ескіз до малюнка на тему поеми Т. Г. Шевченка «Слепая» (див. № 39), справа внизу — ескіз до картини Т. Г. Шевченка «Катерина» (див. № 38) — дід за цариною (аналогічний начерк — див. № 270); вгорі — солдат з рушницею та офіцер з шаблею — начерки до «Истории Суворова» М. О. Полевого (див. № 63, 64), між ними — начерк жінки в профіль; зліва знизу — ескіз: солдат рятує Суворова (рисунок не ввійшов до виданих ілюстрацій «Истории Суворова»). Внизу посередині — студент з книжкою (на цей сюжет див. також рис. № 157).

Датується часом виконання однойменних картин і малюнків, до яких зроблені названі ескізи.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.