[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
277. Смерть Богдана Хмельницького. Ескізи. Папір, олівець (26,3 × 36,6). [Пб.]. [1842 — 1843].

Зліва внизу чорнилом рукою Честахівського напис: «Смерть Хмельницького».

На аркуші — три ескізи на сюжет «Смерть Хмельницького» (рисунки на цю ж тему — див. також № 8, 278, 279), два ескізи невідомого змісту та начерки постатей селянина і селянки з дитиною.

Ескізи виконані на звороті анатомічного малюнка (див. № 276), датованого 1842 p., що було підставою для визначення вихідної дати виконання ескізів; начерки ж постатей селянина і селянки виконані 1843 р. на Україні.

О. Новицький помилково ототожнює цей рисунок з рисунком, зареєстрованим в опису Честахівського під № 68 («Тарас Шевченко як маляр», Львів — Москва, 1914, стор. 72, № 513), в той час як у Честахівського цей рисунок зареєстрований під № 85.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.