[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення








313. Зворот аркуша [1]. — Начерки і шаржовані автопортрети у профіль; під одним з них олівцем рукою автора напис: наще серце.

Шаржовані автопортрети, на яких Шевченко зображений в чорній оксамитовій шапочці, дозволяють датувати ці начерки груднем 1845 — лютим 1846 p., відповідно до свідчення О. Чужбинського про зустрічі з Шевченком і його зовнішність після перенесеної в кінці 1845 р. тяжкої недуги (див. А. Чужбинский, Воспоминания о Т. Г. Шевченке, СПб., 1861, стор. 17).










Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )



Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.