[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
312 — 315. Начерки на сторінках рукописної збірки «Три літа». Папір, олівець (32,3 × 21). [Кінець 1845 — початок 1847].

Зошит на ста шести аркушах. Робота Шевченка над цією збіркою відноситься /41/ до кінця 1845 — початку 1847 р. (див. т. І цього видання, стор. 566). На чотирьох аркушах цього зошита — начерки, сюжетно не пов’язані із змістом віршів. їх виконання датується часом роботи Шевченка над збіркою, за винятком начерків на звороті [1]-го аркуша, які мають більш вузьку дату (див. № 313).

Попередні місця збереження: архів третього відділу, ЧМТ.


ІЛ, інв. № 1448.

312. Аркуш [1]. — Ескіз композиції — людина з палицею, карикатурна постать військового, шаржований автопортрет у профіль та інші. Вгорі чорнилом напис: Къ дЂлу 1847 года по первой экспедиции, зроблений в канцелярії третього відділу. На аркуші залишки сургучу.

В літературі одна з карикатур цього рисунка помилково ототожнюється з портретом Миколи І.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.