[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення








317. Трапезна чаша Густинського монастиря. Папір, олівець (20 × 18,9). [Чернігів]. [II — IV 1846].

На звороті рисунка Шевченко олівцем зафіксував вигравіруваний на чаші напис: Чаша сія трапезная; на трисвятое, вчинися в монастыру троицкому Густынскому при отцу игумену АвксентіЂ року а̃х зд декаб[ря] к̃а 1 вышина 8 вершк[ов] діаметр 3 верш[ка].

Про цей напис та про чашу, на якій він вигравіруваний, див. у записах Шевченка, зроблених ним під час перебування в Чернігові у лютому — квітні 1846 р. за завданням Археографічної комісії (т. VI цього видання, стор. 7).

Попередні місця збереження: ЧМТ — № 178, ЧІМ, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 420.



1 Року 1669 декабря 21.










Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )



Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.