[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення

[Сумнівні твори]

345. Гамалія. Полотно, олія (30 × 28). [1842].

За твердженням колишнього власника В. Б. Антоновича, цю картину, як свій твір, Шевченко нібито подарував художнику Ф. Ткаченку, який в свою чергу подарував її Антоновичу. З такими даними картина вперше була експонована у 1899 р. на виставці старовинних художніх речей та картин у Києві (див. «Археологическая летопись Южной России», 1899, стор. 34). З цього часу вона традиційно увійшла в літературу як твір Шевченка.

Порушення історичної відповідності в костюмах персонажів картини, що не властиво творам Шевченка, а також техніка письма, чужа олійним творам Шевченка, вимагають додаткової перевірки щодо авторства.

Попередні місця збереження: власність Ф. Л. Ткаченка, В. Б. Антоновича, К. М. Антонович, ГКШ.

У 1899 р. експонувався на виставці старовинних художніх речей та картин у Києві.


ДМШ, інв. № ж — 97.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.