[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення





[Сумнівні твори]





344. Портрет О. О. Агіна. Полотно, олія (37,7 × 29,4). [Пб.]. [1840 — 1844].

На звороті картону, на який наклеєно полотно, вгорі чорнилом напис: «Удостоверяю работу Т. Г. Шевченко И. Остроухов». Нижче в двох місцях штамп: «Собр. И. С. Остроухова».

Агін Олександр Олексійович (1817 — 1875) — художник, товариш Т. Г. Шевченка по Академії художеств. /50/

Портрет придбано Київським державним музеєм російського мистецтва 5.III 1948 р. як твір Т. Г. Шевченка від приватного власника Казіміра Федоровича Арнінга (Москва). 24.II 1949 р. портрет передано у Державний музей Т. Г. Шевченка в Києві, в інвентарі якого зареєстрований як твір, приписуваний Шевченкові.

Манера письма, дуже близька до манери, в якій виконано автопортрет та олійні портрети Шевченка у 40-х роках, а також свідчення І. С. Остроухова є підставою для включення цього портрета до тих робіт Шевченка, які вимагають додаткового дослідження щодо їх авторства.


ДМШ, інв. № ж — 84.










Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )



Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.