[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 8: Живопис, графіка 1847-1850.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
27. Берег острова Ніколая. Папір, акварель (13,8 × 22,9). [12 — 21.IX 1848; 22 — 30.VIII 1849].

Зліва внизу аквареллю рукою Шевченка напис: О. N., що означає о. Ніколая.

На альбомному аркуші, під наклеєним на нього малюнком, чорнилом (можливо, рукою О. М. Бутакової) напис: Берегъ Аральскаго моря(раб. Шевченко). На звороті альбомного аркуша по лівому краю олівцем рукою С. Глазенапа напис і підпис: Изъ альбома А. И. Бутакова С. Глазенапъ.

Можливо, що на цьому малюнку зображені саме ті озера, про які О. І. Бутаков згадує в щоденнику: «...внутри его [острова Николая] несколько соленых озер, окруженных камышом» («Дневные записки плавання А. И. Бутакова по Аральскому морю в 1848 — 1849 гг.», Ташкент, 1953, стор. 29).

В літературі зустрічається під назвою «Очерет на березі моря» («Малюнки Т. Шевченка», вип. II, Пб., 1914, табл. XIV, № 2).

Мотиви датування див. у примітці до № 26 — 31.

Інші краєвиди о. Ніколая див. № 26, 28 — 31, 165 — 172.

Попередні місця збереження: власність Бутакових, Глазенапів, КММ, ВІМШ, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 741.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.