[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 8: Живопис, графіка 1847-1850.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
48. Портрет Хоми Вернера. Папір, сепія (29,5 × 22,7). 1849.

Місцезнаходження оригіналу не встановлене. Опис подається за фотографією, що зберігалася в ЧМТ за № 509, III, а зараз знаходиться в ДМШ (інв. № ф. — 62).

Справа внизу прочитується дата, написана рукою Шевченка: 1849.

Фотографія наклеєна на папір, на звороті якого чорнилом напис: Фотографія съ портрета Фомы Вернера, рисованного Шевченкомъ въ 1849 году.

Хома Вернер, політичний засланець, в 1848 — 1849 pp. разом з Шевченком брав участь в Аральській експедиції, а в листопаді 1849 р. повернувся до Оренбурга, де працював, як і Шевченко, над оформленням матеріалів експедиції.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.