[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 8: Живопис, графіка 1847-1850.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення








51. Портрет братів Федора Матвійовича та Михайла Матвійовича Лазаревських. Папір, сепія (29 × 22). Оренбург. 11.XII 1849.

Справа внизу чорнилом напис: Оренбург 11 декабря 1849 г.

Знайомство Шевченка з братами Лазаревськими відбулося на засланні під час його перебування в Оренбурзі (9 — 14.VI 1847 і XI 1849 — IV 1850). В цей час Ф. М. Лазаревський служив урядовцем в Оренбурзькій прикордонній комісії, а /30/ М. М. Лазаревський — попечителем прилінійних казахів у Троїцьку. В листі до своєї сестри Г. М. Огієвської від 6.XII 1849 р. Ф. М. Лазаревський писав: «...вместе с Михайловым нарисован мой портрет нашим знаменитым Шевченком; мой портрет, говорят, удивительно похож — он уже кончен. Михайла еще не кончен; когда будет кончен и его, я пришлю их домой, позабочусь выписать и рамки для них» (журн. «Україна», К., 1928, кн. 4, стор. 49; М. Мацапура, Нове в спадщині Тараса Шевченка, журн. «Україна», 1951, № 8, стор. 30).

Попередні місця збереження: власність О. Ф. Янжул.


ПД, інв. № 58062.










Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )



Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.