[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1964. — Т. 9: Живопис, графіка 1851-1857.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
2. Долина на Хівінській дорозі. Папір, акварель (12,3 × 30,5). [23.V — 10.VII 1851].

Місцезнаходження оригіналу не встановлено. Описано за літературними джерелами. Репродукується за автотипією («Русский библиофил», СПб., 1914, № 1, між стор. 42 — 43). Див. також № 4, 8, 11, 17.

Очевидно, під малюнком на альбомному аркуші, як можна судити з репродукції, був напис: Долина на Хивинской дорогЂ рис. съ нат. Т. Шевченко.

Акварель виконана в коричневому тоні (див. «Искусство и печатное дело», 1911, № 3, стор. 141, № 21).

Хівінською дорогою, яка веде з Новопетровського укріплення долиною між Кара-Тау і Південним Ак-Тау, проходила влітку 1851 р. Кара-тауська експедиція, очолювана О. І. Антиповим. Малюнок міг бути виконаний після виходу гірничого загону з урочища Ханга-Баба і не пізніше 10 липня, коли, за листом Бр. Залеського, експедиція перебувала в долині Кугус, якою Хівінська дорога не проходила (див. прим. до № 1 — 17).

На першому плані — експедиційні палатки.

Попередні місця збереження: власність Л. М. Жемчужникова, В. В. Кочубей, В. П. Кочубея.

1911 р. експонувався на виставці артистичних творів Тараса Шевченка в Києві (Каталог, № 56).


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.