[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1964. — Т. 9: Живопис, графіка 1851-1857.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення








12. Акмиш-Тау. Папір, акварель (16,8 × 29,3). [VII — 8.VIII 1851].

Зліва внизу олівцем рукою Шевченка напис: 25. акъ мышъ Тау.

Напис на лицьовій стороні малюнка зроблено під час Кара-тауської експедиції, так само як і на інших нумерованих автором малюнках цього часу (див. прим. № 1 — 17, 71 — 124 та № 3, 10, 71 — 106).

Авторський номер на звороті означає порядковий номер в серії малюнків, надісланих Шевченком Бр. Залеському для «Віленського альбома» (див. прим. до № 58).

Датується часом перебування в районі Північного Ак-Тау (див. прим. до № 1 — 17).

Інші зображення гори Акмиш-Тау див. № 11 та 89.

Зображення близьких за характером гір див. № 83, 86, 90, 93 та на акварелі «Чиркала-Тау» (№ 8), виконаних під час Кара-тауської експедиції, а також в офорті Бр. Залеського «Гірське пасмо Ак-Тау» (альбом «La vie des steppes Kirghizes», Paris, 1865, між стор. 62 — 63).

Попередні місця збереження: ЧМТ — № 263, ЧІМ, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 500.










Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )



Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.