[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1964. — Т. 9: Живопис, графіка 1851-1857.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
57. Щасливий ловець. Папір, сепія (21,6 × 21,6). [Новопетровське укріплення]. [1856 — 13. V 1857].

Під малюнком справа на паспарту олівцем напис: Taras Szewczenko od Br. Zaleskiego 1, на звороті паспарту олівцем напис: щасливый ловець.

Разом з малюнком «Спритний продавець» (див. № 219) сепія була надіслана для продажу Бр. Залеському з листом від 8 — 20.V 1857 p., в приписці до якого 13.V Шевченко пише: «Еще посылаю тебе Счастливого ловца и Ловкого продавца. Этим молодцам тебе цена известна» (т. VI, стор. 137).

Обидва малюнки по часу виконання близькі до сепії «Т. Г. Шевченко і казахський хлопчик, що грається з кішкою» (№ 56). Шевченко називає їх рідними братами у листі до Бр. Залеського від 10. VIII 1857 р. (там же, стор. 144).

Етюд очеретини до малюнка див. № 172.


1 Тарас Шевченко — від Бр. Залеського (польськ.). /36/


1947 p. малюнок було передано Академією наук Литовської РСР в дар українському народу до 30-річчя Української РСР.

Попередні місця збереження: власність Ромерів, Центральна бібліотека АН Литовської РСР.


ДМШ, інв. № г — 220.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.