[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1964. — Т. 9: Живопис, графіка 1851-1857.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
106. Ханга-Баба. Кольоровий папір, олівець, білило (16,6 × 31,5). [VIII — н. п. 6.IX 1851].

Зліва внизу олівцем рукою Шевченка напис: Ханга-баба 45.

Справа вгорі позначено: № 11724.

Рисунок був виконаний в кінці Кара-тауської експедиції, про що свідчить авторський номер 45 (див. також прим. до № 105).

Зображення урочища Ханга-Баба див. також № 1, 71. Інші зарисовки в урочищі Ханга-Баба, виконані в різні роки, див. № 125, 126, 128.

На звороті ледве помітний начерк постаті казаха (не репродукується).

Попередні місця збереження: збірки А. О. Козачковського, В. П. Коховського, С. Д. Бразоль, ЧМТ — № 300, ЧІМ, ГКШ.

1929 р. один із рисунків «Ханга-Баба» експонувався на виставці творів Т. Шевченка в Чернігові (Каталог, стор. 20, № 51).


ДМШ, інв. № г — 537.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.