[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1964. — Т. 9: Живопис, графіка 1851-1857.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
159. Сад біля Новопетровського укріплення. Тонований папір, олівець (17,1 × 29). [Новопетровське укріплення]. [1854 — 1855].

За садом — Новопетровське укріплення та батарея № 2. Сад зображено з іншого боку, ніж на однойменному малюнку 1854 р. (див. № 39).

Датується за зіставленням з однойменною аквареллю та рис. № 165.

В літературі зустрічається під назвами: «Поселение на возвышенности; впереди несколько деревьев и киргизская кибитка» («Каталог музея украинских древностей В. В. Тарновского», т. II, Чернигов, 1900, стор. 184, № 310), «Оселя з деревами» (О. Новицький, Тарас Шевченко як маляр, Львів — Москва, 1914, стор. 59, № 282).

Попередні місця збереження: ЧМТ — № 310, ЧІМ, ІТШ, ГКШ.


ДМШ, інв. № г 545.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.