[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1964. — Т. 9: Живопис, графіка 1851-1857.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
160. Біля Новопетровського укріплення. Начерк. Тонований папір, олівець (11,4 × 28,7). [Новопетровське укріплення]. [1854 — VII 1857].

Справа вгорі чорнилом позначено: № 117118.

В центрі на другому плані — батарея № 2 і сад біля укріплення, наявність якого є підставою для визначення назви та дати виконання рисунка (див. прим. до № 39).

В літературі зустрічається під назвами: «Слева степь, справа возвышенности, на одной из которых — здания...» («Каталог музея украинских древностей В. В. Тарновского», т. II, Чернигов, 1900, стор. 185, № 317), «Степ і бугри з будівлями» /72/ (О. Новицький, Тарас Шевченко як маляр, Львів — Москва, 1914, стор. 59, № 289).

Попередні місця збереження: ЧМТ — № 317, ЧІМ, ІТШ, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 552.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.