[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1964. — Т. 9: Живопис, графіка 1851-1857.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
161. Надгробок на кладовищі Новопетровського укріплення. Тонований папір, олівець (13,7 × 33,1). [Новопетровське укріплення]. [1854 — VII 1857].

Справа вгорі чорнилом позначено: № 117116.

На другому плані зліва — частина фортеці.

Зображення іншої частини цього кладовища див. № 162.

В літературі зустрічається під назвами: «Долина среди гор, посредине памятник с крестом, слева на горах — здание» («Каталог музея украинских древностей В. В. Тарновского», т. II, Чернигов, 1900, стор. 185, № 322), «Долина між горами з надгробком і будівлею» (О. Новицький, Тарас Шевченко як маляр, Львів — Москва, 1914, стор. 59, № 294).

Попередні місця збереження: ЧМТ — № 322, ЧІМ, ІТШ, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 557.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.