[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1964. — Т. 9: Живопис, графіка 1851-1857.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення








176. Новопетровське укріплення. Внутрішній вид. Тонований папір, олівець (12 × 28). [Новопетровське укріплення]. [1856 — VII 1857].

Справа вгорі чорнилом позначено: № 117121.

Внутрішній вигляд укріплення від сходів біля церкви, частину яких видно на передньому плані рисунка. Зарисовку укріплення з такого відкритого місця Шевченко міг зробити лише після того, як стало відомо про його близьке звільнення.

Справа будинок коменданта з двома левами 1 біля входу. Сходи з протилежного боку змальовані Бр. Залеським в акварелі, що знаходиться в альбомі Обручових (ДМШ, інв. № г — 1204).

У каталозі музею В. В. Тарновського рисунок записано під назвою «Город, на первом плане — набережная» і висловлено припущення, що виконаний він в час повернення Шевченка з заслання; О. Новицький визначив його як «Дім коменданта у Новопетровську» («Малярські твори Тараса Шевченка» [рукопис, в ДМШ], стор. 276, № 846).

Попередні місця збереження: ЧМТ — № 365, ЧІМ, ІТШ, ГКШ.


ДМШ, інв. № г — 597.


1 Виконання цих двох скульптур помилково приписувалось Шевченкові (див. прим. до приписуваних Шевченкові творів у X томі).










Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )



Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.