[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1964. — Т. 9: Живопис, графіка 1851-1857.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
СУМНІВНІ (DUBIA)

177. Казахська юрта в степу. Папір, акварель. [1851 — 1857].

Репродукується за фотокопією з оригіналу.

О. Новицький вмістив репродукцію даного малюнка в підготованій до друку роботі «Малярські твори Тараса Шевченка» (рукопис, в ДМШ, стор. 87, № 715) під назвою «Киргизьке шатро, а віддалеки надмогильне каміння». В поясненні до малюнка він зазначає: «Як повідомив мене Я. О. Риженко, що подав і всі відомості, і фотознімок з цієї акварелі, Шевченко подарував її Лазаревському Федорові Матвійовичу, а останній подарував її своєму приятелеві Андрію Ананьєву, од якого він перейшов до сина його — Олександра Андрійовича Ананьєва».

Сучасне місцезнаходження малюнка не встановлено. Відсутність оригіналу не дає можливості зробити остаточні висновки щодо авторства Шевченка.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.