[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том I. Розділ I.]

Попередня     ТОМ I     Наступна





ТОМ I

Розділ I. Вступні замітки





Термінологія, українське імя, затемненнє понятія української національності, звичайна історична схема, спори про самостійність.


Нинішня українська територія і чисельність українського народу, еволюція української народности, фізичні прикмети території і вплив їх на кольонізацію; хвилювання кольонізації, їх значеннє в еволюції українського житя, формуваннє українського етнічного типу, доля народности.


Основні принціпи дослїду української історії — державність і недержавність, перевага внутрішньої історії над зверхнею, відносини ґльотики й архіолоґії до історії, початок історичного житя, подїл на періоди, загальний проспект працї.











Попередня     ТОМ I     Наступна

[М. Грушевський. Історія України-Руси. Том I. Розділ I.]


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )



Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.