‹‹     Головна

ОРФОГРАФІЧНИЙ СЛОВНИК


Вятка


Вятка, -и, д. і м. -ці — іменник жіночого роду (назва суч. м. Кіров — 1780-1934 рр.).


Вятка, -и, д. і м. -ці — іменник жіночого роду (річка в Російській Федерації).


Орфографічний словник української мови, 2014.

Примітка. Ця сторінка була створена на сайті «Ізборник» для демонстрації того, що не все в мережі, що підписано назвою «Орфографічний словник», є справжнім орфографічним словником, яким варто користуватися.

Проте російська географічна назва Вятка (не плутати з укр. селищем В’ятка!) українською мовою й справді пишеться саме так, без апострофа, відповідно до рекомендації § 109, п. 8 «Українського правопису».

При передачі сполучення м’яких приголосних з наступним а, у апостроф ставиться в тих випадках, коли для російської власної назви існує відповідна загальна назва з тим же коренем в українській мові: Водоп’янов (бо п’яний), В’яльцева (бо в’ялість), П’ятаков (бо п’ятак), П’ятницький (бо п’ятниця), Рум’янцев (бо рум’яний); В’язники (бо в’яз), П’ятигорськ (бо п’ять) та под., але без апострофа пишуться назви, що не мають такого відповідника: Бядуля, Бякін, Бялик, Вяземський, Лубянцев, Помяловський, Пясецький, Рюмін; Вязьма, Вятка, Крюково, Кяхта, Рязань тощо.

Користуйтеся перевіреними виданнями. Пишіть грамотно!  ‹‹     Головна


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.