[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1963. — Т. 10: Живопис, графіка 1857-1861.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
63. Портрет Федора Антоновича Бруні. Папір, офорт 16,2 × 12,2; 16,6 × 12,6; (25,4 × 18,6). [Пб.]. 1860.

Справа внизу на портреті дзеркально обернено травленим штрихом авторський підпис і дата: Т. Шевченко || 1860. Нижче під портретом вигравірувано: Федоръ Антоновичъ Бруни.

В ДМШ зберігається другий відтиск цього ж офорта (інв. № г — 679).

Попередні місця збереження описаного тут примірника: власність А. О. Козачковського, В. П. Коховського, С. Д. Бразоль, ЧМТ — № 465, ЧІМ, ГКШ, ЦМШ.

1929 р. експонувався на виставці творів Т. Шевченка в Чернігові (Каталог, стор. 27, № 1), 1939 р. — на Республіканській ювілейній шевченківській виставці в Києві (Каталог, № 286).


ДМШ, інв. № г — 865.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.