[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
275. Художник перед мольбертом та інші ескізи і начерки. Папір, олівець (18,2 × 26,3). [Пб.]. [1842].

Постать художника перед мольбертом найбільш пророблена. Зліва від неї — жанрова сцена. Нижче — ескіз на невстановлений сюжет та начерк постаті одного з гостей до ілюстрації «Суворов влаштовує в Празі розваги за російськими народними звичаями», вміщеної в книзі «История Суворова» (див. № 66), що є підставою для датування цього рисунка. Зліва та справа по краях аркуша начерки профілів.

В «Каталоге музея украинских древностей В. В. Тарновского» (т. II, Чернігів, 1900, стор. 191, № 413) першу зліва жанрову групу названо «Вчитель читає лекцію».

Зворот рис. № 274.


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.