[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення
СУМНІВНІ (DUBIA)


336. Портрет батька. Папір, туш, перо, пензель (13,8 × 5). [Вільнюс]. [1829 — 1830].

На малюнку під портретом чорнилом напис: Се мій батько. Малюнок вирізано і наклеєно на білий картон. Під малюнком на клаптику паперу олівцем ледве помітний напис пізнішого походження: Rys. Taras Szewczenko.

Напис «Се мій батько», зроблений невідомою особою, був при першій публікації єдиною підставою для визначення малюнка як портрета батька Т. Г. Шевченка Григорія Івановича (1786 — 1825), виконаного Т. Г. Шевченком.

Малюнок знайдено у Вільнюсі.

Попередні місця збереження: приватні збірки у Вільно.

У 1920 р. експонувався на Шевченківській виставці у Львові як малюнок Т. Г. Шевченка.


ЛДМУМ, інв. № 17071.

Сумнівні (dubia). Перелік творів.
Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.