[Тарас Шевченко. Повне зібрання творів в десяти томах. — К., 1961. — Т. 7: Живопис, графіка 1830-1847. — Кн. 2.]

Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення

[Сумнівні твори]

337. Портрет Карла Павловича Брюллова. Папір, олівець (15,6 × 11,7). [Пб.]. 1835.

Внизу олівцем напис: Брюловъ || 1835 годъ та чорнилом: 7.

К. П. Брюллов (1799 — 1852) — великий російський художник, який своєю творчою та педагогічною діяльністю займає видатне місце в історії розвитку російської реалістичної школи живопису; один з найактивніших організаторів викупу Шевченка з кріпацтва та його учитель по Академії художеств.

Портрет К. П. Брюллова в числі тринадцяти рисунків збірки Ф. Л. Ткаченка зберігався в Музеї української старовини В. В. Тарновського з визначенням цих рисунків як робіт Шевченка.

Дослідженням рисунків цієї збірки встановлено, що вони виконані не Шевченком (див. т. X цього видання, розділ «Приписувані твори»), а щодо даного портрета К. П. Брюллова — то визначення його як роботи Шевченка вимагає додаткового дослідження.

Попередні місця збереження: збірки Ф. Л. Ткаченка, В. В. Баршевського, ЧМТ, ЧІМ, ГКШ, ЦМШ.

1929 р. експонувався на виставці творів Т.. Шевченка в Чернігові (Каталог, стор. 15, № 13).


ДМШ, інв. № г — 819. /47/


Попередня     Головна     Наступна                 Умовні скорочення


Вибрана сторінка

Арістотель:   Призначення держави в людському житті постає в досягненні (за допомогою законів) доброчесного життя, умови й забезпечення людського щастя. Останнє ж можливе лише в умовах громади. Адже тільки в суспільстві люди можуть формуватися, виховуватися як моральні істоти. Арістотель визначає людину як суспільну істоту, яка наділена розумом. Проте необхідне виховання людини можливе лише в справедливій державі, де наявність добрих законів та їх дотримування удосконалюють людину й сприяють розвитку в ній шляхетних задатків.   ( Арістотель )Якщо помітили помилку набору на цiй сторiнцi, видiлiть мишкою ціле слово та натисніть Ctrl+Enter.

Iзборник. Історія України IX-XVIII ст.